ОБЩИ УСЛОВИЯ НА ПРОМОЦИОНАЛНА КАМПАНИЯ „ПЛАСТМАСОВИ ГРАДИНСКИ САКСИИ – 3 НА ЦЕНАТА НА 2“
§ 1.
Общи разпоредби
1.	Настоящите Общи условия уреждат правилата и изискванията за провеждане и участие в Промоционалната кампания “ ПЛАСТМАСОВИ ГРАДИНСКИ САКСИИ – 3 НА ЦЕНАТА НА 2″наричана оттук нататък за краткост „Кампанията”), като последните са обвързващи и задължителни за всички, участващи в Кампанията.
2.	Организатор на Кампанията е „ПЕПКО БЪЛГАРИЯ“ ЕООД, регистрирано в Търговския регистър и регистър на ЮЛНЦ към Агенция по вписванията с ЕИК 205119149, със седалище и адрес на управление в град София 1766, Община Младост, ул. Бизнес парк София №1 , Сграда 8, етаж 6, България (наричано оттук нататък за краткост „Организатор/а“).
3.	Кампанията се провежда във всички търговски обекти на „ПЕПКО БЪЛГАРИЯ“ ЕООД, на територията на Република България, в рамките на работното време на всеки обект (наричан оттук нататък за краткост „Магазини Pepco”).
4.	Кампанията се провежда в периода от 03.06.2025 г. до изчерпване на наличностите на промоционалните артикули, но не по-късно от 09.06.2025 г. (наричан оттук нататък „Срок на Кампанията“).
5.	В Кампанията участват всички налични продукти, предлагани от Магазини Pepco, посочени в Приложение №1, неразделна част от настоящите Общи условия (наричани оттук нататък „Промоционален/и продукт/и“).
6.	Настоящите Общи условия на Кампанията са достъпни до всеки желаещ да участва в Кампанията, безплатно и през целия период на Кампанията, на хартиен носител в Магазини Pepco, предоставяни при поискване от гише „Информация“/на каса и на сайта ни, на следния адрес https://pepco.bg/chesto-zadavani-vprosi/
7.	По преценка на Организатора Кампанията може да бъде разгласявана в публичното пространство по всякакъв начин, включително чрез рекламни и/или информационни материали. Информацията, съдържаща се в тези материали, следва да се разбира и тълкува в съответствие с настоящите Общи условия.
8.	Организаторът си запазва правото да изменя и/или допълва настоящите Общи условия. Всяко допълнение/изменение в настоящите Общи условия се извършва с приложения към настоящите Общи условия. Извършените изменения влизат в сила в срок от 24 часа след публикацията им.
§ 2.
Изисквания за участие в Кампанията
1.	Всяко лице, навършило 14 години, което в Срока на Кампанията закупи Промоционален/и продукт/и от Магазини Pepco съгласно предвиденото в настоящите Общи условия, участва в Кампанията (наричан оттук нататък „Участник“).
2.	При закупуването на поне 3 броя Промоционални продукти всеки участник получава отстъпка от цената на закупеното в размер на цената на най-евтиния Промоционален продукт, посочена на етикета на Промоционалния продукт (наричана оттук нататък „Отстъпка“). В случай че стойността на трите продукта е еднаква, отстъпката е в размер на цената на един от Промоционалните продукти.
3.	В Кампанията не се въвежда ограничение в максималния брой на Промоционалните продукти, закупувани от един Участник. За участие в Кампанията всеки Участник следва да закупи минимум 3 броя Промоционални продукти. С оглед защита интересите на Организатора не се допуска продажба на Промоционални продукти на един Участник, надхвърлящи количествата, обичайни за нуждите на едно домакинство.
4.	Количествата на Промоционалните продукти са ограничени до наличностите в Магазини Pepco, като е възможно даден продукт да не е наличен във всички разновидности и размери или въобще да не е наличен, като Организаторът не предоставя гаранция, че Промоционалните продукти ще са налични или ще са налични във всички разновидности и размери за Срока на Кампанията.
5.	Отстъпката се предоставя на касата при заплащане стойността на закупените Промоционални продукти. Отстъпката се предоставя от цената, посочена на етикета на съответния Промоционален продукт. Отстъпката се изчислява автоматично от системата, когато касата регистрира всеки трети продукт, обхванат от промоцията. Отстъпката се добавя пропорционално за всеки от трите продукта.
6.	Промоционални продукти, закупени по време на Кампанията, могат да бъдат върнати съгласно Политика за възстановяване на сума, публикувана на уеб сайта на Организатора: www.pepco.bg, до 30 дни от извършване на покупката, срещу представяне на касова бележка и продукта в оригиналното му състояние и етикет. Стоки за лична употреба, посочени в уеб сайта www.pepco.bg, не подлежат на връщане.
7.	Кампанията не може да се комбинира с други промоционални кампании или намаления, предоставяни от Организатора в Магазини Pepco.
§ 3.
Спорове
1.	Всички спорове, възникнали между Организатора и Участниците във връзка с провеждането на Кампанията, следва да се решават по доброволен път между страните. В случай че Участник счита, че Кампанията се провежда в нарушение на настоящите Общи условия, е оправомощен да отправи жалба до Организатора по предвидения ред по-долу.
2.	Жалба може да бъде отправена от страна на Участника в срок до 30 дни от участието на Участника в Кампанията.
3.	Жалбата може да бъде подадена по следните начини:
	По електронен път на следния електронен адрес: klientbg@pepco.eu; или
	Писмено на касата на Магазин Pepco; или
	Писмено на следния адрес: гр. София 1766, Община Младост, ул. Бизнес парк София №1 , Сграда 8, етаж 6
4.	В жалбата си всеки жалбоподател следва да посочи данни за контакт, на които съответно да бъде информиран за решението по подадената жалба, както и основанието на жалбата, искането си и описание на установеното на нарушение от страна на Участника.
5.	С цел ускоряване хода на разглеждане на жалбата жалбоподателят следва да представи и ксерокопие или сканирано копие на касовата си бележка за закупуване на Промоционален/и продукт/и от Магазини Pepco.
6.	Жалбите се разглеждат от Организатора в срок до 30 дни от получаване на съответната жалба и необходимите данни по т. 4 и т. 5 от настоящия раздел. Участникът се уведомява за взетото решение на посочените от него контакти.
7.	Участникът е оправомощен, в случай че счита, че е извършено нарушение на правилата на Кампанията, да сезира компетентните държавни органи, независимо от обстоятелството дали участникът се е възползвал от възможността за доброволно разрешаване на спора с Организатора чрез подаване на жалба по реда, посочен по-горе.
§ 4.
Защита на лични данни
1.	Администратор на личните данни на Участниците по смисъла на Регламент (ЕС) 2016/679 на Европейския парламент и на Съвета от 27 април 2016 г. относно защитата на физическите лица във връзка с обработването на лични данни и относно свободното движение на такива данни и за отмяна на Директива 95/46/ЕО (Общ регламент за защита на данните) („Регламента“), е Организаторът.
2.	Правата във връзка със защита на личните данни могат да бъдат упражнени чрез Длъжностното лице по защита на данни на следния адрес: iodo@pepco.eu
3.	Администраторът обработва лични данни на Участниците, доколкото такива се събират, за целите и в степен, необходими за осъществяване на Кампанията, на основание чл. 6, параграф 1, буква е) от Регламента (необходимо за целите на легитимните интереси на администратора или на трета страна).
4.	Предоставянето на лични данни е доброволно, но необходимо, в съответните случаи, за осъществяване на Кампанията или упражняване на права, произтичащи от настоящите Общи условия (напр. подаване на жалба). Събраните лични данни се третират като конфиденциални и се обработват единствено от Администратора в съответствие с Политиката си за защита на лични данни, публикувана на https://pepco.bg/informacionno-izvestie/
5.	Лични данни могат да бъдат предоставяни на трети лица само в случаите, когато последното е предвидено в закон, в съответствие с изискванията на Регламента.
6.	При изпълнение на дейността си и с цел осигуряване провеждането на Кампанията Администраторът може да предоставя лични данни за обработване на трети лица чрез писмено споразумение съгласно чл. 28 от Регламента, но само в степен и за цели, необходими за провеждането на Кампанията.
7.	Лични данни не се предоставят на трети държави или международни организации.
8.	Личните данни се съхраняват за период, необходим за изпълнение на целите и провеждане на Кампанията, но за срок не по-дълъг от 6 месеца от приключване на Кампанията.
9.	Участниците имат и могат да упражняват следните права съгласно Регламента: Право на информираност – да получи информация какви данни, свързани с него обработва Администраторът, с каква цел, за какъв срок ги съхранява и на кого ги предоставя; Право на достъп – да получи копие на свързаните с него лични данни, обработвани от Администратора; Право на изтриване, при наличие на някое от изискванията на Регламента; Право на коригиране – да поиска от Администратора да коригира без ненужно забавяне неточните лични данни, свързани с него; Право на ограничаване на обработването на данни, в случаите, описани в Регламента; Право на преносимост на данните – да получи личните данни, които го засягат и които той е предоставил на Администратора, в структуриран, широко използван и пригоден за машинно четене формат и да прехвърли тези данни на друг администратор; Право на възражение срещу обработване на лични данни; Право да не бъде обект на решение, основаващо се единствено на автоматизирано обработване.
10.	Всеки участник има право да сезира Комисията за защита на личните данни, в случай че прецени, че е налице допуснато нарушение на законодателството по отношение защитата на лични данни.
§ 5.
Заключителни разпоредби
1.	Настоящите Общи условия на Кампанията са достъпни до всеки желаещ да участва в Кампанията, безплатно и през целия период на Кампанията, на хартиен носител в Магазини Pepco, предоставяни при поискване от гише „Информация“/на каса.
2.	Настоящите Общи условия съставляват пълните правила, уреждащи провеждането на Кампанията и участието на потребителите в нея. За всички въпроси, неуредени изрично в тях, ще се прилагат правилата на действащото българско законодателство.
3.	Всички спорове между Организатора и Участниците, възникнали във връзка с Кампанията, ще се решават в дух на добра воля чрез преговори между тях, а в случай че това се окаже невъзможно, ще бъдат отнасяни за разрешаване пред компетентните държавни органи в Република България.
Приложения:
– Приложение №1 – Промоционални продукти, участващи в Кампанията.
– Приложение № 2 – Правила за комбиниране на промоционални продукти в комплекти продукти и начин на изчисляване на отстъпката.
Приложение №1 – Промоционални продукти, участващи в Кампанията
ПЛАСТМАСОВИ ГРАДИНСКИ САКСИИ
Списък с продукти:
271596	Пластмасова саксия
271598	Пластмасова саксия
271878	Пластмасова саксия
271899	Пластмасова саксия
276146	Керамична саксия
276147	Керамична саксия
277664	Керамична саксия
320079	Саксия за цветя с крака ракита 23*23*23cm 310381
320080	Саксия за цветя с крака ракита 30*30*28cm 310383
320236	Дървена саксия
320277	саксия, хоризонтално яйце Гламур 17x11x9.5cmH
323750	Пластмасова саксия
323751	Пластмасова саксия
323752	Пластмасова саксия
331092	TV ПЛЕТЕНА САКСИЯ ХИАЦИНТ к-т 2 плетени саксии хиацинт 25*25*23cm  21.3*21.3*21.3cm
331408	Саксия глава цимент
331826	TOSCANA КРЪГЛА 15 cm 299301
331830	Саксия Satina Eco 13
331831	Саксия Satina Eco 15
331832	Саксия Satina Eco 17
331833	Саксия с крачета хиацинт плетена S
331834	Саксия с крачета хиацинт плетена L
331835	Саксия с крачета ракита  23*23*23cm натурална 320079
331836	Саксия с крачета ракита  30*30*28cm натурална 320080
332902	Саксия MALWA ECO 190 dłuto- бяло/сиво
332904	Саксия URBI SQUARE BETON 220x220x420
332905	Саксия MALWA ECO 250 dłuto- бяло/сиво
332906	Пластмасова саксия
333325	Студоустойчива саксия Sahara Dunes 30 кръгла 30 A/B 320275
333326	Студоустойчива саксия яисока 30cm Sahara Slim 30 кръгла 30 A/B 320276
334433	Саксия с подложка Coral square 1,8L
334434	Саксия с подложка Coral square 4L
348494	Кашпа цинк 16x16x14cm въжени дръжки + апликация
349487	Саксия VENUS (nr 5)
349488	Саксия с подложка Coral square 4L
349489	Саксия с подложка Coral square 1,8L
349490	Саксия VENUS (nr 2 1.5Lt.)
349690	Саксия MALWA ECO 190 dłuto- бяло/сиво
349691	Саксия MALWA ECO 250 dłuto- бяло/сиво
349692	Саксия MIRA ECO recycled 190 mm
349693	Саксия MIRA ECO recycled 250 mm
349694	Купа ROMA ECO wood 290
349698	Саксия за балкон lofly двустранна
349699	Саксия за балкон RASPANA EASYCARE 397x190x140
349700	Саксия за балкон RASPANA EASYCARE 593x190x140
349701	Саксия CUBE BETON EFFECT 140 x 124
349702	Саксия CUBE BETON EFFECT 170 x 150
349703	Саксия CUBE BETON EFFECT 200x200x177
349704	Пластмасови саксии за открито
349705	Двойна кашпа 128 x 111
349706	Двойна кашпа 158 x 138
349709	Кашпа плетка romantic SPLOFY овал 297x145x133
349710	Кашпа плетка romantic SPLOFYdia:157x138mm 320282
349712	Саксия URBI SQUARE BETON 265x265x500
350159	Студоустойчива саксия Sahara Dunes 30 кръгла 30 A/B 320275
350162	Студоустойчива саксия висока 30cm Sahara Slim 30 кръгла 30 A/B 320276
350163	Кашпа TOSCANA КРЪГЛА 11 cm- 2pk 299209
603363	Капче за саксия
603364	Саксия TUBO PM 178x178x175 / 207g / зелена пиния и бяло
603365	Саксия Mika 30 с вложка бяла/антрацит
603366	Капче за саксия
603367	САКСИЯ SANDY BOWL БЯЛА
603368	Саксия TRIO PLANTER Coubi сива
603921	MIRA ECO саксия от рециклиран материал 190mm бяла/лате
604424	Саксия LACE бяла
606099	Саксия за балкон RASPANA EASYCARE 397x190x140
606100	Капче за саксия
606101	Капче за саксия
606128	Капче за саксия
606479	Висяща саксия Sandy bowl 290x290x195
606480	Капче за саксия
606554	Саксия за балкон lofly двустранна
617196	Сандъче за цветя
617197	Саксия Tubo зелено и бяло 178x178x175
617199	Саксия 22*22*20cm
617200	Саксия 28,2*17cm
617201	Саксия 34*34*29cm
617202	Саксия 38*38*36cm
617203	Кафява саксия L
617204	Кафява саксия S
617212	Метална саксийка за растения с подложка
617250	Саксия разлата бяла
617251	Саксия Слез Еco малка
617252	Саксия Слез Еco голяма
617253	Саксия Mira от рециклиран материал 250mm
617254	Саксия Tubo зелено и бяло 128x128x128
617259	Саксия Mira от рециклиран материал 190mm
617260	Кашпа с вложка малка
617261	Кашпа с вложка голяма
617268	Кашпа Тоскана голяма
617269	Билкарник на етажи
617271	Кашпа Тоскана малка
621040	Саксия Milly голяма
621041	Gracia Case ECO Wood
621042	Градинска повдигната леха
621043	Саксия Milly малка
621096	Кашпа с декорация
621097	Саксия с принт
Приложение №2 – Комбиниране на промоционални продукти в комплекти продукти
Комплектите продукти се състоят от 3 продукта или от брой, делим на 3.  В случай че участник закупи повече от три промоционални продукти, тези продукти се комбинират в комплекти продукти по следния начин:
(i)	Ако броят на продуктите е делим на 3, всички закупени промоционални продукти се комбинират в един комплект продукти; и
(ii)	Ако броят на продуктите не е делим на 3, най-скъпият промоционален продукт или продукти не са обхванати от промоционалната кампания и не се считат за част от комплекта продукти, а останалите продукти се комбинират в един комплект продукти.
Допустима и приложима отстъпка
При закупуването на три промоционални продукта, комбинирани в комплект продукти, допустимата отстъпка за тази покупка е равна на цената на най-евтиния промоционален продукт.
При закупуването на повече от три промоционални продукта, комбинирани в комплект продукти, се взимат предвид тези промоционални продукти и е допустима отстъпка в размер, равен на сбора от цените на най-евтините промоционални продукти, от които се състои комплектът продукти.
Отстъпката се прилага спрямо цените на всички закупени промоционални продукти, комбинирани в комплект продукти, пропорционално на съответните им цени.
Примери за допустима отстъпка
Пример I
Участник закупува три промоционални продукта:
–	първият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 10.00,
–	вторият на цената, посочена на съответната му ценова маркировка – BGN 20.00,
–	третият на цената, посочена на съответната му ценова маркировка – BGN 20.00,
Допустимата отстъпка за този комплект продукти възлиза на BGN 10.00  В касовия бон тя се прилага пропорционално върху цените на промоционалните продукти, като възлиза съответно на BGN 2.00, BGN 4.00 и BGN 4.00 след прилагане на отстъпката. Общата сума, която трябва да бъде заплатена от участника за този комплект продукти след прилагане на отстъпката, възлиза на BGN 40.00 (вместо BGN 50.00).
Пример II
Участник закупува шест промоционални продукта:
– първият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 5.00,
– вторият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 6.00,
– третият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 7.00,
– четвъртият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 10.00,
– петият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 15.00,
– шестият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 20.00.
Общата допустима отстъпка възлиза на BGN 11.00 (и представлява сбора от цените на двата най-евтини промоционални продукта).  В касовия бон отстъпката се прилага пропорционално върху цените на промоционалните продукти, която става както следва:
– цената на първия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 4.13;
– цената на втория продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 4.95;
– цената на третия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 5.78;
– цената на четвъртия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 8.25;
– цената на петия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 12.38;
– цената на шестия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 16.51;
Общата сума, която трябва да бъде заплатена от участника за този комплект продукти след прилагане на отстъпката, възлиза на BGN 52.00 (вместо 63.00).
Пример III
Участник закупува седем промоционални продукта:
– първият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 5.00,
– вторият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 10.00,
– третият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 20.00,
– четвъртият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 40.00,
– петият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 50.00,
– шестият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 60.00,
– седмият на цената, посочена на ценовата му маркировка – BGN 70.00,
Седмият, най-скъп продукт, не се счита за част от комплекта продукти.  Общата допустима отстъпка възлиза на BGN 15.00.  В касовия бон отстъпката се прилага пропорционално върху цените на промоционалните продукти, която става както следва:
– цената на първия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 4.59;
– цената на втория продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 9.19;
– цената на третия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 18.38;
– цената на четвъртия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 36.75;
– цената на петия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 45.95;
– цената на шестия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 55.14;
– цената на седмия продукт, записана в касовия бон, ще бъде BGN 70.00.
Общата сума, която трябва да бъде заплатена от участника за този комплект продукти след прилагане на отстъпката, възлиза на BGN 240.00 (вместо BGN 255.00).
Защо си струва да купувате в Pepco?